Galeria Pod NapieciemGALERIA POD NAPIĘCIEM  archiwum




AKTUALNOSCIARCHIWUMHISTORIAKONTAKTGALERIATECHNICZNE



Pomiędzy pikselami
Wystawa Pracowni Technik Cyfrowych 271
ASP Łódź


wernisaż wtorek 22 października 2019 r. godzina 15.15 
wystawa trwa do 21 listopada 2019 r.


 


Daria Katura
Paweł Sobczak
Bartłomiej Rózga
Aleksandra Wawrzykiewicz
Sylwia Krzętowska
Dobrosława Sudnikowicz
Daria Yszczenko
Adrianna Szczepańska
Konrad Karwowski
Aleksandra Skupińska
Krystyna Nowacka
Zuzanna Grzegorkiewicz
Michalina Sumińska
Michalina Chełmińska
Marianna Walczak

prof. Grzegorz Chojnacki
dr Robert Jundo

W roku akademickim 2007/2008, na wniosek Kierownika Katedry prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, Rada Wydziału Grafiki i Malarstwa zatwierdziła utworzenie nowej Pracowni Technik Cyfrowych, którą objął w 2007 roku prof. Grzegorz Chojnacki, na stanowisku adiunkta został zatrudniony Marek Herbik. W 2011 roku. dr hab. Marek Herbik, odchodzi z pracowni i jego miejsce zajmuje Robert Jundo, który w 2015 roku uzyskuje tytuł doktora sztuki.

Zajęcia w pracowni mają przygotować studenta do przyszłej samodzielnej pracy twórczej, a także ugruntować jego wiedzę i umiejętności korzystania zarówno z narzędzia, a także współczesnego oprogramowania graficznego oraz coraz większej ilości urządzeń peryferyjnych /skaner, aparat cyfrowy, tablet, ploter/. Program zakłada, że student posiadł już odpowiednią, przynajmniej podstawową wiedzę w zakresie korzystania z oprogramowania jak i samego narzędzia na pierwszym i drugim roku studiów.
W procesie dydaktycznym wymagana jest znajomość i wykorzystanie praktyczne następujących programów graficznych:
Grafika rastrowa: CorelDraw, Adobe Illustrator, grafika wektorowa: Adobe Photoshop, Painter, grafika (3D): 3D Studio MAX.
 
Wszystkie prace wykonane w Pracowni obligatoryjnie muszą być poprzedzone szkicami koncepcyjnymi, rysunkami odręcznymi, lub rysunkiem elektronicznym. Prace te są podstawą omawiania i zatwierdzenia tematu z pedagogiem. Znajomość wyżej wymienionych zagadnień ma gwarantować samodzielne i w miarę intuicyjne posługiwanie się tym narzędziem, poprawne i swobodne budowanie formy plastycznej, a także kreowanie własnego zindywidualizowanego języka artystycznego.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/426871401349415/